e-sklep
aktualności
współpraca
kontakt

Aktualności

wstecz
31.8.2022

Uprawa kukurydzy - Ogólnopolski Dzień Kukurydzy Cukrowej

Już w piątek 02.09.2022 weźmiemy udział w Ogólnopolskim Dniu Kukurydzy Cukrowej organizowanym przez Grupę Producentów Owoców i Warzyw ,,WARPOL” oraz WiOM.

Uprawa kukurydzy  🌽🌽

Kukurydza jest rośliną o wysokich wymaganiach nawozowych, potrzebującą dostarczenia do gleby dużych ilości wapnia i magnezu. Oprócz przygotowania gleby pod kątem wartości odżywczych, efektywna uprawa kukurydzy pociąga za sobą konieczność stworzenia wydajnego systemu irygacyjnego. Zapotrzebowanie tej rośliny na wodę wynosi około 500 mm w całym okresie wegetacji. W Polsce coraz częściej rolnicy podejmują próby zwiększenia ilości plonu dzięki dostarczeniu wody podczas wegetacji.  Nawadnianie kukurydzy, w zależności od zastosowanej technologii może różnić się kosztami eksploatacyjnymi i wydajnością.  

Naziemne lub podpowierzchniowe nawadnianie kropelkowe kukurydzy stanowi najbardziej wydajny i bezawaryjny system irygacji pól uprawnych. Wymaga wprawdzie większych inwestycji początkowych i przygotowania infrastruktury, lecz zapewnia wieloletnie bezawaryjne użytkowanie oraz w maksymalnym stopniu wykorzystuje wodę, dostarczając ją do roślin z ogromną precyzją. Nawadnianie pól uprawnych kukurydzy metodą kropelkową może odbywać się w całości automatycznie, co generuje oszczędności na robociźnie i wykorzystywaniu maszyn rolniczych. Linia kroplująca lub taśma kroplująca jest idealna do nawadniania kukurydzy przy ograniczonej ilości wody. Zwiększa efektywność jej wykorzystania, ponieważ nie powoduje parowania ani spływu, a woda jest precyzyjnie kierowana do strefy korzeni. Nawadnianie kroplowe jest jedną z wiodących technologii, ponieważ oszczędza wodę, która jest bardzo rzadkim zasobem i daje również wyższe plony dzięki wydajnemu dostarczaniu wody i nawozów. 💧💧

Spotkanie Cebulowe w Strzałkowie

15 września uczestniczyliśmy w spotkaniu poświęconemu nawadnianiu cebuli, które odbyło się w Strzałkowie.

czytaj więcej

Filtracja wody ważnym elementem w systemach nawadniania - filtry AMIAD Mini Sigma

Filtracja wody jest bardzo ważnym elementem w instalacjach systemu nawadniającego gdy występuje woda narażona na zanieczyszczenia. Istotne jest odpowiednie dobranie filtra w zależności od rodzaju systemu oraz zanieczyszczeń jakie mogą występować.

czytaj więcej

Spotkanie Ogórkowe u Pana Cezarego

W dniu 25 lipca byliśmy obecni w Gospodarstwie Pana Cezarego Olejniczaka na spotkaniu ogórkowym. Zaprezentowaliśmy się w temacie nawadniania kropelkowego uprawy ogórka za pomocą taśm kroplujących D1000.

czytaj więcej

Nawadnianie kroplowe truskawki - poznaj smak sukcesu. Większe, lepsze owoce!

Niezależnie od tego, czy uprawy prowadzone są na otwartym polu, w tunelu czy w hydroponice, plantator może ograniczyć ryzyko i zwiększyć szanse na powodzenie wybierając system nawadniania kroplowego o optymalnych parametrach pracy.

czytaj więcej