e-sklep
blog
współpraca
kontakt

Aktualności

wstecz
31.8.2022

Uprawa kukurydzy - Ogólnopolski Dzień Kukurydzy Cukrowej

Już w piątek 02.09.2022 weźmiemy udział w Ogólnopolskim Dniu Kukurydzy Cukrowej organizowanym przez Grupę Producentów Owoców i Warzyw ,,WARPOL” oraz WiOM.

Uprawa kukurydzy  🌽🌽

Kukurydza jest rośliną o wysokich wymaganiach nawozowych, potrzebującą dostarczenia do gleby dużych ilości wapnia i magnezu. Oprócz przygotowania gleby pod kątem wartości odżywczych, efektywna uprawa kukurydzy pociąga za sobą konieczność stworzenia wydajnego systemu irygacyjnego. Zapotrzebowanie tej rośliny na wodę wynosi około 500 mm w całym okresie wegetacji. W Polsce coraz częściej rolnicy podejmują próby zwiększenia ilości plonu dzięki dostarczeniu wody podczas wegetacji.  Nawadnianie kukurydzy, w zależności od zastosowanej technologii może różnić się kosztami eksploatacyjnymi i wydajnością.  

Naziemne lub podpowierzchniowe nawadnianie kropelkowe kukurydzy stanowi najbardziej wydajny i bezawaryjny system irygacji pól uprawnych. Wymaga wprawdzie większych inwestycji początkowych i przygotowania infrastruktury, lecz zapewnia wieloletnie bezawaryjne użytkowanie oraz w maksymalnym stopniu wykorzystuje wodę, dostarczając ją do roślin z ogromną precyzją. Nawadnianie pól uprawnych kukurydzy metodą kropelkową może odbywać się w całości automatycznie, co generuje oszczędności na robociźnie i wykorzystywaniu maszyn rolniczych. Linia kroplująca lub taśma kroplująca jest idealna do nawadniania kukurydzy przy ograniczonej ilości wody. Zwiększa efektywność jej wykorzystania, ponieważ nie powoduje parowania ani spływu, a woda jest precyzyjnie kierowana do strefy korzeni. Nawadnianie kroplowe jest jedną z wiodących technologii, ponieważ oszczędza wodę, która jest bardzo rzadkim zasobem i daje również wyższe plony dzięki wydajnemu dostarczaniu wody i nawozów. 💧💧

Kalendarz księżycowy w ogrodnictwie: sztuka odpowiedniego sadzenia i pielęgnacji roślin

Ogrodnictwo to sztuka, w której uwzględnianie różnych czynników może przynieść obfite plony. Oprócz nieprzewidywalnej pogody, Księżyc odgrywa istotną rolę w kształtowaniu wegetacji roślin. W związku z tym, kalendarz księżycowy staje się niezwykle przydatnym narzędziem dla każdego pasjonata.

czytaj więcej

Podsumowanie 2023r. z firmami instalatorskimi - wydarzenie roku organizowane przez Ha-Dwa-O!

W miniony piątek, 2 lutego 2024 roku, w Hotelu Ibis Style Gniezno odbyło się niezwykłe wydarzenie skierowane do firm instalatorskich, z którymi nasza firma Ha-Dwa-O miała przyjemność współpracować w roku 2023.

czytaj więcej

NOWOŚĆ W NASZYM E-SKLEPIE! Podziemna linia kroplująca!

Podziemna linia kroplująca z kompensacją ciśnienia najwyższej jakości: Twoja bariera przed wtargnięciem korzeni.

czytaj więcej

Serwis zimowy robotów koszących Ambrogio/Tech Line: Dbaj o swojego pomocnika w zimowe dni!

Zima to czas, gdy nasze roboty koszące zasługują na zasłużony odpoczynek, a jednocześnie okres, w którym warto zadbać o ich kondycję i gotowość do nowego sezonu. Dlatego też, oferujemy naszym Klientom serwis zimowy dla robotów Ambrogio/Tech Line, aby zagwarantować gotowość do pracy wiosną.

czytaj więcej