e-sklep
aktualności
współpraca
kontakt

Aktualności

wstecz
31.8.2022

Uprawa kukurydzy - Ogólnopolski Dzień Kukurydzy Cukrowej

Już w piątek 02.09.2022 weźmiemy udział w Ogólnopolskim Dniu Kukurydzy Cukrowej organizowanym przez Grupę Producentów Owoców i Warzyw ,,WARPOL” oraz WiOM.

Uprawa kukurydzy  🌽🌽

Kukurydza jest rośliną o wysokich wymaganiach nawozowych, potrzebującą dostarczenia do gleby dużych ilości wapnia i magnezu. Oprócz przygotowania gleby pod kątem wartości odżywczych, efektywna uprawa kukurydzy pociąga za sobą konieczność stworzenia wydajnego systemu irygacyjnego. Zapotrzebowanie tej rośliny na wodę wynosi około 500 mm w całym okresie wegetacji. W Polsce coraz częściej rolnicy podejmują próby zwiększenia ilości plonu dzięki dostarczeniu wody podczas wegetacji.  Nawadnianie kukurydzy, w zależności od zastosowanej technologii może różnić się kosztami eksploatacyjnymi i wydajnością.  

Naziemne lub podpowierzchniowe nawadnianie kropelkowe kukurydzy stanowi najbardziej wydajny i bezawaryjny system irygacji pól uprawnych. Wymaga wprawdzie większych inwestycji początkowych i przygotowania infrastruktury, lecz zapewnia wieloletnie bezawaryjne użytkowanie oraz w maksymalnym stopniu wykorzystuje wodę, dostarczając ją do roślin z ogromną precyzją. Nawadnianie pól uprawnych kukurydzy metodą kropelkową może odbywać się w całości automatycznie, co generuje oszczędności na robociźnie i wykorzystywaniu maszyn rolniczych. Linia kroplująca lub taśma kroplująca jest idealna do nawadniania kukurydzy przy ograniczonej ilości wody. Zwiększa efektywność jej wykorzystania, ponieważ nie powoduje parowania ani spływu, a woda jest precyzyjnie kierowana do strefy korzeni. Nawadnianie kroplowe jest jedną z wiodących technologii, ponieważ oszczędza wodę, która jest bardzo rzadkim zasobem i daje również wyższe plony dzięki wydajnemu dostarczaniu wody i nawozów. 💧💧

ZBIORNIKI Z BLACHY FALISTEJ

Odpowiednie rezerwy wody w zbiornikach z blachy falistej.

czytaj więcej

Profesjonalne projekty systemów nawadniania.

Nasza firma specjalizuje się w projektowaniu profesjonalnych systemów nawadniania. Wieloletnie doświadczenie oraz wykwalifikowana kadra pozwalają nam pełnić usługi fachowego doradztwa i przygotowywać w pełni profesjonalne projekty.

czytaj więcej

PHU HA-DWA-O na TSW 2023

Zapraszamy na Targi Sadownictwa i Warzywnictwa TSW w dniach 18-19 stycznia 2023!

czytaj więcej

Jubileuszowy Bieg Witkowska Dycha

W niedzielę wystąpiliśmy w roli Partnera podczas biegu Witkowska Dycha organizowanego przez klub Witkowo Biega

czytaj więcej