e-sklep
blog
współpraca
kontakt

Aktualności

wstecz
9.4.2024

Sezon ogrodniczy nadchodzi: jak skutecznie przygotować swój ogród?

Zbliżający się sezon ogrodniczy to czas radości dla pasjonatów zieleni. Jednak sukces w ogrodzie wymaga starannego planowania i przygotowania.

Niezależnie od tego, czy masz trawnik, ogród warzywny czy kwiatowy, istnieją uniwersalne kroki, które należy podjąć, aby za kilka tygodni relaksować się w swoim pięknym ogrodzie. Ponadto, rozważając nowoczesne udogodnienia, jak systemy nawadniania kroplowego czy roboty koszące, możesz uczynić swoją ogrodniczą przygodę jeszcze łatwiejszą i przyjemniejszą.


Krok 1: Ocena stanu ogrodu


Przed rozpoczęciem jakichkolwiek prac ogrodowych, warto dokładnie przyjrzeć się swojemu ogródkowi. Być może należy dokupić ziemię, korę lub naprawić ewentualne uszkodzenia. Wyeliminowanie chwastów i zbędnych roślin to podstawa, aby zapewnić zdrowe środowisko dla nowych upraw.


Krok 2: Przygotowanie gleby


Pierwszy krok w przygotowaniach ogrodu do nowego sezonu polega na gruntownym uprzątnięciu zebranych w nim starych gałęzi, liści i pozostałych, obumarłych części roślin. Dobrze przygotowana gleba to klucz do sukcesu w ogrodzie warzywnym i kwiatowym. Przed sadzeniem roślin warto wymieszać ziemię z kompostem lub obornikiem, aby dostarczyć roślinom niezbędnych składników odżywczych. Możesz kupić gotowy preparat w sklepie ogrodniczym. Na tym etapie warto też przygotować wszystkie inne elementy ogrodu – ścieżki, donice, dekoracje, meble ogrodowe czy zbiorniki wodne.

Nowoczesne udogodnienia – roboty koszące i automatyczne nawadnianie


W dzisiejszych czasach warto rozważyć inwestycję w nowoczesne udogodnienia, które ułatwią pielęgnację ogrodu. System nawadniania kroplowego to doskonałe rozwiązanie, które zapewni równomierne nawodnienie roślin, oszczędzając jednocześnie wodę. Natomiast robot koszący może być świetnym pomysłem dla osób, które nie mają czasu na regularne koszenie trawnika, a chcą cieszyć się pięknym i zadbanym ogrodem przez cały sezon.

Nawadnianie kroplowe truskawek: skuteczna metoda dla zdrowych plonów

W tym artykule opiszemy, dlaczego nawadnianie kroplowe jest tak popularne i skuteczne i jak je wdrożyć w swojej plantacji truskawek.

czytaj więcej

Precyzyjne nawadnianie kropelkowe ogrodu: taśma czy linia?

Zastanawiasz się, czy kupić linię czy taśmę? Rozwiejemy Twoje wątpliwości raz na zawsze!

czytaj więcej

Profesjonalne nawadnianie warzyw w ogrodzie: skuteczne metody i praktyczne wskazówki

Warzywa, bogate w składniki odżywcze, stanowią kluczowy element zdrowej diety. Jednak aby zapewnić im optymalny wzrost i plonowanie, niezbędne jest właściwe nawodnienie. W niniejszym artykule koncentrujemy się na praktycznych wskazówkach dotyczących nawodnienia i nowoczesnych technologiach.

czytaj więcej

Podatek od deszczu: co to jest i jak obniżyć jego wysokość?

W Polsce od 2018 roku obowiązuje opłata od deszczu, zwana również opłatą za zewnętrzną retencję terenu. Jest to opłata ponoszona przez właścicieli nieruchomości, na których znajduje się duża powierzchnia zabudowana, wykonana z materiałów nieprzepuszczalnych, takich jak beton, asfalt czy kostka.

czytaj więcej