e-sklep
blog
współpraca
kontakt

Sterowanie: rolnictwo i ogrodnictwo

Sterownik nawadniania – wydajne rolnictwo i ogrodnictwo

Chcesz skutecznie nawodnić sad albo plantację, bez spędzania długich godzin na ręcznym podlewaniu?Najlepszym rozwiązaniem jest automatyczne nawadnianie sadu lub plantacji poprzez profesjonalny, indywidualnie dobrany system nawadniający. „Mózgiem” całego systemu jest specjalny sterownik, odpowiadający za jego prawidłową pracę.

Firma HA-DWA-O oferuje kompleksowe projektowanie i wykonywanie instalacji nawadniających, wykorzystywanych w rolnictwie i ogrodnictwie. Do tworzenia systemów wykorzystujemy wyłącznie najlepszej jakości, zaawansowane sterowniki nawadniania od sprawdzonych, polecanych producentów. To daje gwarancję wysokiej efektywności i wydajności powstałego systemu.

Optymalne nawodnienie w rolnictwie i ogrodnictwie

Każdy sterownik nawadniania wykorzystywany w zaprojektowanych przez nas systemach to nowoczesny, sprawnie działający element instalacji. Służy do uruchamiania przepływu wody na zasadzie wysłania sygnału do cewki elektrozaworu, co skutkuje jego otwarciem. Dzięki sterownikowi możliwe jest odpowiednie ustawienie czasu i pory nawadniania, a także dni, w których system ma pracować tak, by zapewnił optymalną dawkę opadową na nawadniany obszar.

Dopasowujemy rodzaj sterowników nawadniania do danego systemu. W rozbudowanych instalacjach montowanych na dużych plantacjach, polach, o sporej powierzchni zazwyczaj stosowane są sterowniki obsługujące wiele sekcji. Ich liczbę można zwiększyć za pomocą dokładanych modułów. W ofercie mamy też sterowniki nawadniania w systemie dekoderowym, które obsługują systemy wodne za pomocą dekoderów sterujących działaniem cewki elektrozaworu. Rozwiązanie to nie wymaga instalowania przewodów wielożyłowych- wystarczy jeden kabel 2-żyłowy.

Nowoczesny sterownik nawadniania

Wykorzystanie nowoczesnych sterowników nawadniania sprawia, że systemy wodne stają się coraz skuteczniejsze i wydajniejsze, a jednocześnie łatwe i wygodne w obsłudze. Dzięki sterownikom obsługiwanym za pomocą modułów Wi-Fi możesz kontrolować pracę instalacji z dowolnego miejsca na świecie. Wystarczy podłączenie do internetu, aby w prosty i skuteczny sposób ustawić np. porę albo czas nawadniania lub wyłączenia systemu na komputerze, telefonie bądź tablecie.

Funkcja Smart WeatherSense w niektórych sterownikach umożliwia odbieranie lokalnych danych pogodowych oraz automatyczne dostosowywanie nawadniania w celu dostarczenia roślinom optymalnej ilości wody. Dzięki temu sterownik, skraca czas podlewania w dni pochmurne lub wydłuża go w upale.

Automatyczne nawadnianie sadu lub plantacji to zdecydowanie bardzo wygodne i praktyczne rozwiązanie, ułatwiające utrzymanie właściwego poziomu wilgotności gleby. Sterowniki to wysokiej jakości elementy, wykonane z wytrzymałych materiałów. Wodoodporne, solidne obudowy zapobiegają zniszczeniu części pod wpływem zmiennych temperatur i trudnych warunków pogodowy

W naszej ofercie znajdują się też bardziej zaawansowane sterowniki jak C4100 Rivulis

Komputer nawodnieniowy Rivulis C4100 zapewnia ogólną kontrolę i zarządzanie w systemach nawadniania, maksymalizujące zarówno plony, jak i jakość Twoich zbiorów.

Szeroki zakres funkcjiC4100 zapewnia narzędzia potrzebne do tego aby zautomatyzować procesy nawadniania i fertygacji.

C4100 to system modułowy, umożliwiający zaprojektowanie systemu dokładnie dopasowanego do Twoich potrzeb i wymagań.

Oprogramowanie C4100umożliwia konfigurowanie nawadniania programów, zdolnych do reagowania na szeroki zakres czynników środowiskowych. Dzięki programom dozowania możesz dostarczyć swoim uprawom wymaganą ilość nawozów, przyspieszając jednocześnie wzrost roślin i zmniejszając wydatki.

Komputer Rivulis C4100 obsługuje analogowe urządzenia wejściowe, wyjściowe, cyfrowe i impulsowe wejścia, urządzenia ochrony przed przepięciami, styki bezprądowe przekaźników.

Sterownik można zintegrować z pakietem zaawansowanego oprogramowania GreenField App umożliwia zdalną kontrolę nad konfiguracją produktu i zarządzaniem systemem nawadniania.

Zapraszamy do obejrzenia naszych realizacji systemów nawadniania sadów i plantacji.

wstecz