e-sklep
blog
współpraca
kontakt

Zgrzewanie rur PE

wstecz

Zgrzewanie rur metodą doczołową

Zgrzewanie rur metodą doczołową polega na ogrzaniu i uplastycznieniu powierzchni łączonych elementów za pomocą płyty grzejnej, a następnie, po odsunięciu ich od płyty, na dociśnięciu do siebie z odpowiednią siłą docisku i pozostawieniu do ochłodzenia. Prawidłowe wykonanie połączenia metodą zgrzewania pozwala zachować właściwą dla rury z PE giętkość na całej długości odcinka oraz wytrzymałość połączeń równą wytrzymałości rury.

Zgrzewanie rur metodą doczołową

Zgrzewaniem elektrooporowym nazywa się łączenie rur polietylenowych przy zastosowaniu specjalnych złączek. Są one wyposażone we wbudowane elementy grzewcze. Zgrzewanie rur PE metodą elektrooporową powinno być wykonywane w określonych warunkach. Ważne jest także aby odpowiednio przygotować miejsce zgrzewania. Zgrzewanie polega na przekazaniu napięcia do kształtek, w skutek czego poprzez płynący przez przewody prąd elektryczny następuje roztopienie polimeru co doprowadza do stopienia kształtki z rurą.


Nasza firma świadczy usługi zgrzewania rur polietylenowych metodą doczołową w zakresie średnic 75 mm do 250 mm. 

Zgrzewanie rur metodą elektrooporową świadczymy w zakresie do 250 mm.

W okresie działalności firmy wykonaliśmy wiele inwestycji, w których jednym z głównych elementów było zgrzewanie rur PE metodą doczołową lub metodą elektrooporową. Zdobyte doświadczenie pozwala nam oferować wysoką jakość usług i niezawodne rozwiązania.

Czym wyróżnia się zgrzewanie doczołowe rur PE?  

Łączenie ze sobą polietylenowych rur metodą doczołową ma wiele zalet. Należy zawrócić szczególną uwagę na jej oszczędność. Objawia się ona na kilka sposobów.  Po pierwsze, zgrzewanie doczołowe rur PE jest gwarantem bezawaryjności.  Mamy wykonanych tysiące zgrzewów, setki kilometrów rurociągów ułożonych w trudnych warunkach, co pozwala nam być ekspertami w tej dziedzinie.  Rurociągi PE mogą być układane w gruncie rodzimym, co w technologii rur PCV jest niedopuszczalne. Montaż rurociągów PE może być wykonywane praktycznie w każdych warunkach oczywiście poza okresem gdzie występują ujemne temperatury powietrza.  Klienci korzystający z naszej oferty zgrzewania rur PE mogą  liczyć na wytrzymałość wykonanych połączeń oraz ich bezawaryjność.  

Kiedy zdecydować się na zgrzewanie elektrooporowe rur PE?  

W porównaniu do metody doczołowej elektrooporowe zgrzewanie jest droższe.  Wymaga bowiem zastosowania do połączeń dwóch prostych odcinków rur złączki - mufy, które posiadają wbudowane części grzejne. Tego typu zgrzewanie rur PE jest jednak konieczne w pewnych sytuacjach. O ile zgrzewarki doczołowe potrzebują sporo miejsca do zgrzewu, to zgrzewarki elektrooporowe mają znacznie mniejsze rozmiary a sam proces zgrzewu pozwala na precyzyjne domierzanie odcinków rurociągów między urządzeniami.  

Oznacza to, że zgrzewanie elektrooporowe rur PE przydaje się tam, gdzie doczołowe nie może zostać zrealizowane z powodu ograniczonej przestrzeni. Jest więc najlepszą alternatywą, jeśli w danym miejscu muszą powstać niezawodne połączenia.

Jako importer złączek do  zgrzewania elektrooporowego rur PE dokładamy wszelkich starań, aby cena usługi pozostawała konkurencyjna.

Zgrzewanie rur metodą doczołowąZgrzewanie rur metodą elektrooporowązgrzewanie rur PE