e-sklep
blog
współpraca
kontakt

Montaż podziemnych systemów kropelkowych

wstecz

Nawadnianie kropelkowe podziemne

Wraz z postępem techniki odkrywamy nowe zastosowania znanych nam już narzędzi. Dobrym przykładem jest nawadnianie kropelkowe podziemne. Wykorzystuje ono rozpowszechnione elementy, aby uzyskać wyjątkowo zadowalające efekty. Można więc powiedzieć, że jest to nowa jakość, która pozwala zachować sady i uprawy w jak najlepszym stanie bez względu na pogodę.

Jak działa podziemne nawadnianie kropelkowe?


Wszystkie wymienione elementy chowa się pod ziemią. Nawadnianie kropelkowe podziemne nie jest więc narażone na działanie szkodliwych czynników atmosferycznych. Co więcej: nie zaburza estetyki sadu czy uprawy. Nic więc dziwnego, że na jego montaż decyduje się coraz więcej osób. Dotyczy to zwłaszcza właścicieli terenów o dużej powierzchni, gdzie ręczne podlewanie byłoby po prostu zbyt czasochłonne i nieefektywne.

Jakie zalety niesie ze sobą nawadnianie kropelkowe podziemne?

Korzyści są przede wszystkim długoterminowe. Instalowany pod ziemią system zapobiega parowaniu wody, co przekłada się na oszczędności, ponieważ dużo mniejsza ilość cieczy wystarczy do dobrego nawadniania roślin. Ponadto minimalizuje się ryzyko występujących na liściach poparzeń słonecznych.

Do tego wszystkiegodochodzi łatwa oraz szybka aplikacja składników odżywczych bezpośrednio dostrefy korzeniowej. To wzmacnia strukturę korzeni, a także zmniejsza szansępojawienia się niechcianych chwastów. Nawadnianie podziemne jest więc bardzo dokładne, efektywne i szybkie.

Rośliny otrzymują wodę dokładnie wtedy, gdy jej potrzebują. Wykorzystywane są do tego linie kroplujące lub grubościenne taśmy kroplujące. Po montażu można ustalić częstotliwość podlewania. Sterowanie nawadnianiem odbywa się przy pomocy programatora. System nie potrzebuje więc ciągłej kontroli, abyśmy mogli cieszyć się wzrostem upraw.

Na czym polega montaż podziemnych systemów kropelkowych?

W porównaniu do tradycyjnego rozwiązania należy przygotować się na nieco trudniejszą instalację. Wynika to z konieczności poprowadzenia rur pod powierzchnią upraw. Montaż podziemnych systemów kropelkowych nadrabia jednak tę niedogodność wspomnianymi zaletami.

Szczegóły dotyczące projektu ustalamy na podstawie takich zmiennych jak posiadane źródło wody i jego wydajność. Dokładnie planujemy montaż systemów, aby podlewanie przynosiło oczekiwany skutek.

W dalszej kolejności podłączamy adaptery, emitery, pompy oraz zawory. Uzupełnia się je kompensatorami i reduktorami ciśnienia. Montaż podziemnych systemów kropelkowych kończymy zabezpieczeniem całości, a następnie testujemy jej funkcjonowanie. Gdy spełnia wszelkie wymagania, oddajemy instalację do użytkowania. Służymy też radami dotyczącymi obsługi.

Ile kosztuje montaż podziemnych systemów kropelkowych?

To kwestia indywidualna. Należy bowiem wziąć pod uwagę szereg czynników, które mają wpływ na ostateczny kosztorys. Jest to m.in. rozległość instalacji, ale też liczba wymaganych akcesoriów. Dlatego po uzyskaniu potrzebnych informacji dokonujemy wyceny dostosowanej do realnych potrzeb naszych klientów w zakresie zakupu i montażu podziemnych systemów kropelkowych.

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego, aby dowiedzieć się więcej na ten temat. Nasi specjaliści doradzą najkorzystniejsze dla Państwa ogrodu rozwiązania, które zapewnią właściwą pielęgnację roślin.

Nawadnianie kropelkowe podziemne