e-sklep
blog
współpraca
kontakt

Sterowanie: obiekty sportowe

Sterownik w automatycznych systemach nawadniania terenów zielonych jest „mózgiem” całego systemu. Odpowiada za prawidłową pracę systemu. Uruchamia przepływ wody na zasadzie wysłania sygnału do cewki elektrozaworu powodując jego otwarcie.

Trawniki z reguły potrzebują około 5 litrów wody na metr kwadratowy. Za pomocą sterownika możemy odpowiednio ustawić czas i porę nawadniania oraz dni, w których system ma pracować tak aby dostarczyć odpowiednia dawkę opadową na nawadniany teren. W ciągu dnia możemy ustawić parę czasów startu danej sekcji nawadniającej.

W rozbudowanych systemach nawadniania terenów zielonych czyli w dużych ogrodach, parkach miejskich, na boiskach sportowych, polach golfowych używa się sterowników, które obsługują dużą ilość sekcji, którą zwiększamy za pomocą dokładanych modułów. Bardzo często stosuje się także sterowniki dekoderowe czyli obsługujące system nawadniania za pomocą dekoderów sterujących pracą cewki elektrozaworu. Nie wymaga to instalowania przewodów dla każdej sekcji osobno.

W mniejszych systemach nawadniania czyli np. w ogrodach przydomowych stosuje się sterowniki kilku sekcyjne przystosowane do pracy wewnątrz lub na zewnątrz. 

We wszystkich sterownikach możemy osobno ustawiać pracę sekcji nawadniających trawniki oraz osobno sekcje obsługujące nawadnianie krzewów, rabat itp. Mamy możliwość wyboru sterowników obsługiwanych prądowo 230V oraz sterowników bateryjnych. W systemach nawadniania terenów zielonych bardzo często stosuje się czujniki optymalizujące pracę systemu. Są to przeważnie czujniki opadu oraz czujniki wilgotności gleby. 

Coraz częściej inwestorzy decydujący się na nawadnianie terenów zielonych wybierają sterowniki obsługiwane za pomocą modułów Wi-fi. Pracę takiego sterownika można kontrolować oraz zmieniać z każdego miejsca na świecie.

Pełną ofertę sterowników przystosowanych do instalacji w systemach nawadniania terenów zielonych znaleźć w naszym sklepie internetowym.

sterownik do systemu nawadnianianawadnianie obiektu sportowego boiska
wstecz