e-sklep
blog
współpraca
kontakt

Aktualności

wstecz
12.3.2024

Serwis zimowy robotów koszących Ambrogio/Tech Line: Dbaj o swojego pomocnika w zimowe dni!

Zima to czas, gdy nasze roboty koszące zasługują na zasłużony odpoczynek, a jednocześnie okres, w którym warto zadbać o ich kondycję i gotowość do nowego sezonu. Dlatego też, oferujemy naszym Klientom serwis zimowy dla robotów Ambrogio/Tech Line, aby zagwarantować gotowość do pracy wiosną.

Co obejmuje serwis zimowy dla robotów koszących od naszej firmy Ha-Dwa-O?


1. Dokładne "zbadanie" robotów: Nasz doświadczony zespół przeprowadza analizę stanu ogólnego, identyfikując ewentualne problemy, które mogły pojawić się podczas sezonu koszenia.


2. Perfekcyjne czyszczenie:
Roboty opuszczają nasz serwis niemalże jak nowe po gruntownym czyszczeniu. Czyszczenie obejmuje usunięcie wszelkich zanieczyszczeń, takich jak trawa, sierść zwierząt czy owady, które mogą wpływać na efektywność robota w środku i na zewnątrz. Usunięcie wszelkich zanieczyszczeń z elektronicznych części zapewnia niezawodność systemu. To tak zwane "spa dla robota", czyli dokładne oczyszczenie zarówno na sucho, jak i mokro.

3. Regularne ładowanie: Jednym z kluczowych aspektów serwisu zimowego jest regularne ładowanie baterii. W pełni naładowane baterie są gwarancją bezawaryjnej pracy w przyszłym sezonie.

4. Konserwację robota: Smarowanie i zabezpieczanie robota koszącego według wytycznych producenta sprawia, że jest on dobrze zakonserwowany na kolejny sezon koszenia.

5. Wymiana wadliwych części: W razie konieczności wymieniamy wadliwe części na nowe, a jeśli są na gwarancji, jest to bezpłatne. Zawsze takie czynności konsultujemy z Klientem.

6. Wgranie nowego oprogramowania: Aktualizacja oprogramowania jest ważna dla zapewnienia najnowszych funkcji. Po zakończeniu serwisu, przedstawiamy Klientowi nowe funkcje oferowane przez producenta.

7. Stan noża i kół: Regularne sprawdzanie i konserwacja noża i kół zapewniają, że robot będzie efektywnie kosił, jednak niektórzy Klienci zapominają o tym ważnym aspekcie. W naszym serwisie opony zostają napompowane, a noże wyczyszczone i naostrzone. Gdy noże są wygięte, wymieniamy je na nowe.

8. Akcje serwisowe producenta: Realizujemy zalecenia producenta, co może poprawić funkcjonalność i wydajność robota.

9. Przechowywanie zimowe i magazynowanie: Oferujemy przechowywanie zimowe, czyli wszystkie roboty po czynnościach serwisowych zapadają w głęboki sen w ciepłym i suchym miejscu, aż do wiosny.

Zapewnij swojemu robotowi najlepszy zimowy odpoczynek!


Oddając swojego robota koszącego na serwis zimowy, zapewnisz mu nie tylko odpoczynek, ale również kompleksową opiekę, eliminując potencjalne problemy przed nadejściem nowego sezonu. Dzięki naszym doświadczonym pracownikom i nowoczesnym technologiom, Twój robot Ambrogio/Tech Line będzie gotowy do nowych wyzwań, a Ty zyskasz pewność niezawodności i efektywności swojego sprzętu.

Robot koszący - co gdy przyjdzie wiosna?


Oddanie robota koszącego na zimę do profesjonalnego serwisu jest bardzo istotne i ważne dla prawidłowego działania sprzętu – super, jeśli to robisz! Robot koszący to jednak duży wydatek – jeśli już zdecydowaliśmy się, na jego zakup, warto przez cały rok włożyć wysiłek w zadbanie o niego. Zebraliśmy kilka praktycznych wskazówek, jak troszczyć się o swojego pomocnika w ogrodzie:


1. Regularne czyszczenie:
Kosz i obudowa: Regularnie opróżniaj kosz na trawę i czyść obudowę, usuwając wszelkie zanieczyszczenia, takie jak liście czy gałązki.
Noże koszące: Sprawdzaj i czyść noże koszące, usuwając z nich wszelkie resztki trawy czy innych materiałów, które mogą utrudniać koszenie, czy nawet zniszczyć i pogiąć noże.


2. Zabezpieczenie przed warunkami atmosferycznymi:
Deszcz i wilgoć: Nie pozostawiaj robota na deszczu, jeśli nie jest odporny na warunki atmosferyczne. Jeśli konieczne, korzystaj z osłony przeciwdeszczowej.
Zimowe przechowywanie: W okresie zimowym, jeśli nie oddajesz robota do serwisu, przechowuj go  w suchym i zabezpieczonym miejscu, aby uniknąć uszkodzeń wynikających ze śniegu i mrozu.

3. Regularne ładowanie baterii:
Upewnij się, że baterie są naładowane zgodnie z zaleceniami producenta.
Nie dopuść do całkowitego rozładowania baterii, ponieważ może to wpłynąć na jej żywotność.

4.Regularne przeglądy techniczne:
Diagnostyka systemu: Regularnie sprawdzaj stan ogólny robota, diagnozując ewentualne problemy po sezonie koszenia.
Aktualizacje oprogramowania: Monitoruj dostępność aktualizacji oprogramowania i zainstaluj je, aby zachować pełną funkcjonalność. – podczas serwisu zimowego zrobimy to za Ciebie ;)

5. Bezpieczne przechowywanie:
Kiedy nie korzystasz z robota przez dłuższy czas, przechowuj go w suchym miejscu, z dala od ekstremalnych temperatur i wilgoci.

6. Zabezpieczenie przed kolidowaniem:
Upewnij się, że obszar, na którym pracuje robot, jest wolny od przeszkód i elementów, które mogą zakłócać jego pracę.

7. Utrzymuj równomierne ciśnienie opon:
Jeśli robot jest wyposażony w koła, dbaj o utrzymanie równomiernego ciśnienia opon, co przyczyni się do stabilnej i skutecznej pracy.

8. Dostosowanie do warunków pogodowych:
Jeśli prowadzisz robota w trudnych warunkach, na przykład podczas intensywnego deszczu, dostosuj harmonogram pracy do panujących warunków, aby uniknąć problemów z nawigacją i działaniem urządzenia.
Pamiętaj, że dokładne wskazówki dotyczące konserwacji i dbania o robota znajdziesz w instrukcji, którą dajemy zawsze podczas montażu. Każdy nasz Klient otrzymuje również kieszonkową mini instrukcje, którą można włożyć np. do portfela wraz z kontaktem do naszego serwisu. Świadome i systematyczne podejście pozwoli cieszyć się długotrwałą efektywnością i niezawodnością Twojego robota koszącego.

Sezon ogrodniczy nadchodzi: jak skutecznie przygotować swój ogród?

Zbliżający się sezon ogrodniczy to czas radości dla pasjonatów zieleni. Jednak sukces w ogrodzie wymaga starannego planowania i przygotowania.

czytaj więcej

Nawadnianie kroplowe truskawek: skuteczna metoda dla zdrowych plonów

W tym artykule opiszemy, dlaczego nawadnianie kroplowe jest tak popularne i skuteczne i jak je wdrożyć w swojej plantacji truskawek.

czytaj więcej

Precyzyjne nawadnianie kropelkowe ogrodu: taśma czy linia?

Zastanawiasz się, czy kupić linię czy taśmę? Rozwiejemy Twoje wątpliwości raz na zawsze!

czytaj więcej

Profesjonalne nawadnianie warzyw w ogrodzie: skuteczne metody i praktyczne wskazówki

Warzywa, bogate w składniki odżywcze, stanowią kluczowy element zdrowej diety. Jednak aby zapewnić im optymalny wzrost i plonowanie, niezbędne jest właściwe nawodnienie. W niniejszym artykule koncentrujemy się na praktycznych wskazówkach dotyczących nawodnienia i nowoczesnych technologiach.

czytaj więcej