e-sklep
blog
współpraca
kontakt

Aktualności

wstecz
25.3.2024

Precyzyjne nawadnianie kropelkowe ogrodu: taśma czy linia?

Zastanawiasz się, czy kupić linię czy taśmę? Rozwiejemy Twoje wątpliwości raz na zawsze!

Nawadnianie kropelkowe to jedna z najefektywniejszych metod dostarczania wody i składników zawartych w roślinach. Dzięki tej technologii możliwe jest podawanie odpowiedniej ilości wody bezpośrednio do strefy korzeniowej. To rozwiązanie nie tylko zwiększa wydajność, ale minimalizuje straty wody.

Wybór odpowiedniego rozwiązania: taśma czy linia kroplująca?


Taśma kroplująca

Zalety:
• Łatwa instalacja.
• Precyzyjne podawanie wody do strefy korzeniowej.
• Tańsza niż linia kroplująca.


Wady:
• Podatność na prąd elektryczny.
• Ograniczenia w zakresie kształtowania trasy nawadniania.


Taśma kroplująca dedykowana jest do nawadniania roślin gęsto sadzonych, takich jak truskawki czy warzywa szklarniowe na dużych powierzchniach. Taśma kroplująca nie nadaje się do nawadniania ogrodów przydomowych ze względu na ograniczenie w kształtowaniu trasy nawadniania. Zazwyczaj używana jest przez rolników i sadowników.

Linia kroplująca bez kompensacji ciśnienia


Zalety:

• Precyzyjne nawadnianie.
• Dostępna w różnych odstępach między emiterami.
• Odporna na prąd elektryczny.


Wady:
• Zmniejszający się przepływ w maksymalnej odległości.
Linia kroplująca bez kompensacji ciśnienia jest doskonała do nawadniania różnych rodzajów upraw, od borówek po rabatach ogrodowych czy uprawach polowych. Sprawdzi się do nawadniania ogrodu.

Linia kroplująca z kompensacją ciśnienia


Zalety:

• Precyzyjne nawadnianie.
• Stałe odprowadzanie wody nawet z dużej odległości.
• Odporna na zmiany ciśnienia.


Wady:
• Wyższy koszt niż linia kroplująca bez kompensacji ciśnienia.
Linia kroplująca z kompensacją największego ciśnienia jest dostępna do nawadniania na nierównym lub pochylonym terenie oraz na trasach. Emitery zasilania przy różnych ciśnieniach, co zapewnia stałe nawadnianie na całej długości linii. Oferujemy również podziemną linię kroplujacą z kompensacją ciśnienia.


Wybór odpowiednich rozwiązań nawadniania kroplowego warto skonsultować wcześniej z naszymi specjalistami, gdyż pod uwagę należy wziąć wiele czynników. Taśma kroplująca sprawdziła się w przypadku gęstych sadzonych roślin, podczas gdy linia kroplująca bez kompensacji ciśnienia jest wszechstronna. W przypadku linii kroplującej z kompensacją ciśnienia jest to idealne rozwiązanie do nawadniania na dużych terenach. Oprócz nawadniania kroplowego, oferujemy również nawadnianie zraszaczami, co sprawdzi się m.in. do nawadniania trawnika.


Nawadnianie kropelkowe jest wydajnym i ekonomicznym sposobem dostarczania wody, co przyczynia się do zdrowszego wzrostu Twoich roślin. Zapraszamy do kontaktu! Porozmawiajmy!


kontakt@profesjonalne-nawadnianie.pl
tel. 575 579 000

Sezon ogrodniczy nadchodzi: jak skutecznie przygotować swój ogród?

Zbliżający się sezon ogrodniczy to czas radości dla pasjonatów zieleni. Jednak sukces w ogrodzie wymaga starannego planowania i przygotowania.

czytaj więcej

Nawadnianie kroplowe truskawek: skuteczna metoda dla zdrowych plonów

W tym artykule opiszemy, dlaczego nawadnianie kroplowe jest tak popularne i skuteczne i jak je wdrożyć w swojej plantacji truskawek.

czytaj więcej

Profesjonalne nawadnianie warzyw w ogrodzie: skuteczne metody i praktyczne wskazówki

Warzywa, bogate w składniki odżywcze, stanowią kluczowy element zdrowej diety. Jednak aby zapewnić im optymalny wzrost i plonowanie, niezbędne jest właściwe nawodnienie. W niniejszym artykule koncentrujemy się na praktycznych wskazówkach dotyczących nawodnienia i nowoczesnych technologiach.

czytaj więcej

Podatek od deszczu: co to jest i jak obniżyć jego wysokość?

W Polsce od 2018 roku obowiązuje opłata od deszczu, zwana również opłatą za zewnętrzną retencję terenu. Jest to opłata ponoszona przez właścicieli nieruchomości, na których znajduje się duża powierzchnia zabudowana, wykonana z materiałów nieprzepuszczalnych, takich jak beton, asfalt czy kostka.

czytaj więcej