e-sklep
blog
współpraca
kontakt

Aktualności

wstecz
16.1.2024

NOWOŚĆ W NASZYM E-SKLEPIE! Podziemna linia kroplująca!

Podziemna linia kroplująca z kompensacją ciśnienia najwyższej jakości: Twoja bariera przed wtargnięciem korzeni.

Podziemne linie kroplujące są niezwykle skutecznym rozwiązaniem w dziedzinie nawadniania, zwłaszcza w kontekście montażu pod powierzchnią ziemi. Jednak aby zrozumieć unikalne cechy tych systemów, warto porównać je z tradycyjnymi liniami kroplującymi naziemnymi oraz zgłębić kwestię bezpieczeństwa i skuteczności podziemnych emiterów.

Podziemna linia kroplująca a linia kroplująca naziemna: Czym się różnią?
Linie kroplujące podziemne i naziemne różnią się głównie sposobem montażu i konstrukcją emiterów. Podziemne linie kroplujące są specjalnie dostosowane do instalacji pod ziemią, co oznacza, że ich emiterom towarzyszy system ochrony przed wtargnięciem korzeni. W przypadku linii naziemnych, takie zabezpieczenia zazwyczaj nie są uwzględnione, co sprawia, że są one bardziej podatne na problem wnikania korzeni.

Czy linię kroplującą można zakopać?

W przypadku naziemnych linii kroplujących, zakopanie ich nie jest zalecane. Rozwijające się korzenie roślin mogą skierować się w kierunku wilgoci, a co za tym idzie, do kroplowników, co może prowadzić do ich zatkania. Natomiast podziemne linie kroplujące są specjalnie zaprojektowane do montażu pod powierzchnią ziemi, eliminując problemy związane z wtargnięciem korzeni.


W przypadku podziemnych linii kroplujących, emiterom towarzyszą również zaawansowane systemy obronne, szczególnie istotne w kontekście ochrony przed wtargnięciem korzeni i mikroorganizmów. Warto zauważyć, że różne modele linii mogą stosować różne technologie obronne.

Cu2O (tlenek miedzi) w żywicach emiterów kroplujących linii Rivulis D5000
Od niedawna nasi Klienci mogą zakupić w naszym e-sklepie podziemną linię kroplującą z kompensacją ciśnienia, wykorzystującą Cu2O (tlenek miedzi) jako skuteczną barierę przed wtargnięciem korzeni. Od 1982 roku, badania udokumentowały, że miedź może skutecznie ograniczać wzrost korzeni, zmniejszając ich wydłużanie i rozgałęzianie.

Często jednak, niemożliwe jest bezpieczne wprowadzenie miedzi bezpośrednio do systemu nawadniania, ze względu na jej nierozpuszczalność w wodzie. Tutaj z pomocą przychodzi najnowsza technologia - podziemna linia kroplująca, która łączy zalety miedzi z wydajnością najnowocześniejszych kroplowników, takich jak Rivulis D5000 PC.
W przypadku opisywanego rozwiązania z Cu2O, tlenek miedzi jest skutecznym środkiem ograniczającym wzrost korzeni. Wstrzyknięty bezpośrednio do żywicy każdego emitera kroplującego, Cu2O działa jako bariera dla korzeni, co zmniejsza potencjał transkorzeniowy i skutecznie zapobiega wtargnięciu korzeni do systemu nawadniania.

D500 PC/AS CX - inteligentne rozwiązanie dla zróżnicowanej rzeźby terenu

Najnowsza linia kroplująca Rivulis D5000 PC/AS CX nie tylko wykorzystuje zalety miedzi, ale także oferuje kompensację ciśnienia. To oznacza, że można ją z powodzeniem stosować na obszarach o zróżnicowanej rzeźbie terenu oraz na skarpach. Kompensacja ciśnienia eliminuje problemy związane z nierównomiernym rozkładem wody i umożliwia precyzyjne nawadnianie, co jest kluczowe dla zdrowego wzrostu roślin.

Rozwiązanie bezpieczne dla środowiska i efektywne dla uprawy

Efektem połączenia Cu2O z kroplownikiem D5000 PC/AS CX jest bezpieczne i bezproblemowe rozwiązanie ograniczające wtargnięcie korzeni. Dzięki temu, rolnicy mogą unikać stosowania herbicydów, co przekłada się nie tylko na korzyści dla środowiska, ale także na niższe koszty i mniej uciążliwą pracę związana z koniecznością regularnego stosowania środków chemicznych.

Podsumowując, podziemna linia kroplująca z kompensacją ciśnienia, wykorzystująca Cu2O w żywicach emiterów, to nowoczesne rozwiązanie, które łączy zalety miedzi z najnowszymi osiągnięciami technologii kroplującej. To inteligentna inwestycja w przyszłość uprawy roślin, pozwalająca osiągnąć optymalne rezultaty przy jednoczesnym wyeliminowaniu problemów z zatykaniem się emiterów.

Jesteś zainteresowany? Przygotujemy dla Ciebie ofertę!
Kontakt: kontakt@profesjonalne-nawadnianie.pl

Link do linii podziemnej-> klik

Sezon ogrodniczy nadchodzi: jak skutecznie przygotować swój ogród?

Zbliżający się sezon ogrodniczy to czas radości dla pasjonatów zieleni. Jednak sukces w ogrodzie wymaga starannego planowania i przygotowania.

czytaj więcej

Nawadnianie kroplowe truskawek: skuteczna metoda dla zdrowych plonów

W tym artykule opiszemy, dlaczego nawadnianie kroplowe jest tak popularne i skuteczne i jak je wdrożyć w swojej plantacji truskawek.

czytaj więcej

Precyzyjne nawadnianie kropelkowe ogrodu: taśma czy linia?

Zastanawiasz się, czy kupić linię czy taśmę? Rozwiejemy Twoje wątpliwości raz na zawsze!

czytaj więcej

Profesjonalne nawadnianie warzyw w ogrodzie: skuteczne metody i praktyczne wskazówki

Warzywa, bogate w składniki odżywcze, stanowią kluczowy element zdrowej diety. Jednak aby zapewnić im optymalny wzrost i plonowanie, niezbędne jest właściwe nawodnienie. W niniejszym artykule koncentrujemy się na praktycznych wskazówkach dotyczących nawodnienia i nowoczesnych technologiach.

czytaj więcej