e-sklep
aktualności
współpraca
kontakt

Aktualności

wstecz
20.8.2021

Nawadnianie kalafiora i brokuła. Jak poprawić wydajność podlewania?

27 lipca w Błocie k. Bruków Unisławskich odbyło się spotkanie brokułowo-kalafiorowe z przetwórnią Greenyard Frozen Polska, organizowane przez Naszą Redakcję. Uczestnicy spotkania mieli okazję zapoznać się z najnowszymi rozwiązaniami w zakresie nawadniania roślin. Obejrzyj film pod artykułem!

Podczas naszego spotkania brokułowo-kalafiorowego producent profesjonalnych systemów nawadniania i nawożenia, firma Ha Dwa O z Gniezna zaprezentowała producentom brokułu i kalafiora polietylenowe rurociągi podziemne rozprowadzające wodę do deszczowni szpulowych.

- W uprawie kalafiora i brokuła nawadnia się głównie deszczowniami szpulowymi, więc tym producentom polecamy rurociągi rozprowadzające wodę do deszczowni szpulowych. Są one polietylenowe. Gładka powierzchnia wewnętrzna tych rur minimalizuje opory przepływu wody, a to wpływa na dłuższy okres użytkowania - wyjaśniał Patryk Ziółkowski z firmy Ha Dwa O.

Producentom brokułu i kalafiora firma poleca także elastyczne węże przesyłowe, złączki skręcane do tych rurociągów, złączki zgrzewane, węże strażackie, złącza hydrantowe i deszczownie przenośne.

Więcej o systemach nawodnienia Ha Dwa O dowiesz się z filmu!

https://www.warzywaiowoce.pl/articles/gatunki-warzyw/nawadnianie-kalafiora-i-brokula-jak-poprawic-wydajnosc-podlewania/

Wszystko co powinieneś wiedzieć przed zakupem robota koszącego

Zastanawiasz się jaką kosiarkę kupić - elektryczną, spalinową czy robota koszącego? Chcesz wiedzieć jakie korzyści przynosi posiadanie robota koszącego? Myślisz o pięknym, zadbanym trawniku, jednocześnie ciesząc się wolnym czasem? Ten artykuł jest właśnie dla Ciebie!

czytaj więcej

Podziemne nawadnianie kropelkowe (SDI)

Pierwsze kroki z podpowierzchniowym nawadnianiem kroplowym.

czytaj więcej

Bieg "Hipper 5-tka w Skoju"

26 września w niedziele odbył się bieg "Hipper 5-tka w Skoju". Nasza firma wystąpiła w roli jednego z partnerów.

czytaj więcej

Spotkanie Cebulowe w Strzałkowie organizowane przez WiOM Warzywa i Owoce Miękkie

16 września w Strzałkowie odbyło się Spotkanie Cebulowe.

czytaj więcej