e-sklep
blog
współpraca
kontakt

Aktualności

wstecz
20.8.2021

Nawadnianie kalafiora i brokuła. Jak poprawić wydajność podlewania?

27 lipca w Błocie k. Bruków Unisławskich odbyło się spotkanie brokułowo-kalafiorowe z przetwórnią Greenyard Frozen Polska, organizowane przez Naszą Redakcję. Uczestnicy spotkania mieli okazję zapoznać się z najnowszymi rozwiązaniami w zakresie nawadniania roślin. Obejrzyj film pod artykułem!

Podczas naszego spotkania brokułowo-kalafiorowego producent profesjonalnych systemów nawadniania i nawożenia, firma Ha Dwa O z Gniezna zaprezentowała producentom brokułu i kalafiora polietylenowe rurociągi podziemne rozprowadzające wodę do deszczowni szpulowych.

- W uprawie kalafiora i brokuła nawadnia się głównie deszczowniami szpulowymi, więc tym producentom polecamy rurociągi rozprowadzające wodę do deszczowni szpulowych. Są one polietylenowe. Gładka powierzchnia wewnętrzna tych rur minimalizuje opory przepływu wody, a to wpływa na dłuższy okres użytkowania - wyjaśniał Patryk Ziółkowski z firmy Ha Dwa O.

Producentom brokułu i kalafiora firma poleca także elastyczne węże przesyłowe, złączki skręcane do tych rurociągów, złączki zgrzewane, węże strażackie, złącza hydrantowe i deszczownie przenośne.

Więcej o systemach nawodnienia Ha Dwa O dowiesz się z filmu!

https://www.warzywaiowoce.pl/articles/gatunki-warzyw/nawadnianie-kalafiora-i-brokula-jak-poprawic-wydajnosc-podlewania/

Nawadnianie kropelkowe: Dlaczego warto już teraz przygotować się do następnego sezonu 2024?

Mimo, że zbliża się przerwa zimowa od prac w polu, warto jeszcze w tym roku zacząć planować sezon 2024 razem z naszą firmą Ha-Dwa-O.

czytaj więcej

Wyższy plon pomidora gruntowego dzięki nawadnianiu kroplowemu

Cieszy fakt, że zwiększa się świadomość rolników związana z możliwością uzyskania większych plonów w uprawie pomidora dzięki nawadnianiu kroplowemu. Przede wszystkim ma na to wpływ zmieniający się klimat, który powoduje, że bardzo często słyszymy o braku odpowiedniej ilości wody w rolnictwie.

czytaj więcej

Profesjonalne Systemy Nawadniania: Gwarancja Efektywności i Jakości

Od ponad 20 lat przygotowujemy projekty systemów nawadniających dla różnych celów, takich jak uprawy polowe, szkółki leśne, plantacje, sady, tereny zieleni, obiekty sportowe, ogrody przydomowe i wiele innych. Dlaczego warto wybrać właśnie nas? Opowiadamy o naszej firmie!

czytaj więcej

Jak nawadniać plantacje cebuli ?

Odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania.

czytaj więcej