e-sklep
blog
współpraca
kontakt

Aktualności

wstecz
20.4.2021

D1000 - Pierwsza na świecie taśma kroplująca z wtapianym kroplownikiem i wylotem w postaci szczeliny

Systemy nawadniania kropelkowego połączone z fertygacją są coraz częściej stosowane na dużą skalę w uprawach warzyw. Idealnym wyborem do nawadniania np. cebuli czy ogórka są taśmy kroplujące Rivulis D1000.

Zalety rozwiązania kropelkowego to przede wszystkim wyższe plony lepszej jakości, mniejsza presja chorób, mniejsze zużycie wody. Wszystkie te aspekty możliwe są dzięki zastosowaniu taśmy kroplującej Rivulis D1000. Jest to pierwsza na świecie taśma kroplująca z wtapianym kroplownikiem charakteryzującym grubościenne linie kroplujące oraz wylotem w postaci szczeliny, spotykanym w taśmach cienkościennych. Unikalna technologia Active Flex zabezpiecza przed przedostawaniem się gleby i korzeni do wnętrza emitera. Kluczową korzyścią wylotu szczelinowego (w odróżnieniu do tradycyjnego okrągłego otworu) jest fakt, że zamyka się on po zamknięciu przepływu, zapobiegając tym samym wnikaniu ziarenek ziemii i wrastaniu korzeni do wnętrza kroplownika. Technologia ActiveFlex, umożliwiająca otwieranie i zamykanie wylotu, sprawia że Rivulis D1000 doskonale nadaje się do stosowania pod ziemią lub pod folią, przy minimalizacji ryzyka zassania gleby po zamknięciu przepływu.

Sezon ogrodniczy nadchodzi: jak skutecznie przygotować swój ogród?

Zbliżający się sezon ogrodniczy to czas radości dla pasjonatów zieleni. Jednak sukces w ogrodzie wymaga starannego planowania i przygotowania.

czytaj więcej

Nawadnianie kroplowe truskawek: skuteczna metoda dla zdrowych plonów

W tym artykule opiszemy, dlaczego nawadnianie kroplowe jest tak popularne i skuteczne i jak je wdrożyć w swojej plantacji truskawek.

czytaj więcej

Precyzyjne nawadnianie kropelkowe ogrodu: taśma czy linia?

Zastanawiasz się, czy kupić linię czy taśmę? Rozwiejemy Twoje wątpliwości raz na zawsze!

czytaj więcej

Profesjonalne nawadnianie warzyw w ogrodzie: skuteczne metody i praktyczne wskazówki

Warzywa, bogate w składniki odżywcze, stanowią kluczowy element zdrowej diety. Jednak aby zapewnić im optymalny wzrost i plonowanie, niezbędne jest właściwe nawodnienie. W niniejszym artykule koncentrujemy się na praktycznych wskazówkach dotyczących nawodnienia i nowoczesnych technologiach.

czytaj więcej