e-sklep
aktualności
współpraca
kontakt

Aktualności

wstecz
20.4.2021

D1000 - Pierwsza na świecie taśma kroplująca z wtapianym kroplownikiem i wylotem w postaci szczeliny

Systemy nawadniania kropelkowego połączone z fertygacją są coraz częściej stosowane na dużą skalę w uprawach warzyw. Idealnym wyborem do nawadniania np. cebuli czy ogórka są taśmy kroplujące Rivulis D1000.

Zalety rozwiązania kropelkowego to przede wszystkim wyższe plony lepszej jakości, mniejsza presja chorób, mniejsze zużycie wody. Wszystkie te aspekty możliwe są dzięki zastosowaniu taśmy kroplującej Rivulis D1000. Jest to pierwsza na świecie taśma kroplująca z wtapianym kroplownikiem charakteryzującym grubościenne linie kroplujące oraz wylotem w postaci szczeliny, spotykanym w taśmach cienkościennych. Unikalna technologia Active Flex zabezpiecza przed przedostawaniem się gleby i korzeni do wnętrza emitera. Kluczową korzyścią wylotu szczelinowego (w odróżnieniu do tradycyjnego okrągłego otworu) jest fakt, że zamyka się on po zamknięciu przepływu, zapobiegając tym samym wnikaniu ziarenek ziemii i wrastaniu korzeni do wnętrza kroplownika. Technologia ActiveFlex, umożliwiająca otwieranie i zamykanie wylotu, sprawia że Rivulis D1000 doskonale nadaje się do stosowania pod ziemią lub pod folią, przy minimalizacji ryzyka zassania gleby po zamknięciu przepływu.

Wszystko co powinieneś wiedzieć przed zakupem robota koszącego

Zastanawiasz się jaką kosiarkę kupić - elektryczną, spalinową czy robota koszącego? Chcesz wiedzieć jakie korzyści przynosi posiadanie robota koszącego? Myślisz o pięknym, zadbanym trawniku, jednocześnie ciesząc się wolnym czasem? Ten artykuł jest właśnie dla Ciebie!

czytaj więcej

Podziemne nawadnianie kropelkowe (SDI)

Pierwsze kroki z podpowierzchniowym nawadnianiem kroplowym.

czytaj więcej

Bieg "Hipper 5-tka w Skoju"

26 września w niedziele odbył się bieg "Hipper 5-tka w Skoju". Nasza firma wystąpiła w roli jednego z partnerów.

czytaj więcej

Spotkanie Cebulowe w Strzałkowie organizowane przez WiOM Warzywa i Owoce Miękkie

16 września w Strzałkowie odbyło się Spotkanie Cebulowe.

czytaj więcej