e-sklep
blog
współpraca
kontakt

Nawadnianie winorośli

wstecz

Nawadnianie kroplowe winnic zapewnia jednolitość przez lata produkcji dzięki mniejszemu uzależnieniu od opadów. Jednak równie ważna jest jednorodność na całym polu. Nie chcesz nierównomiernego nawożenia i aplikacji nawozów, w których niektóre winorośle są traktowane zbyt mocno, a inne zbyt mało. Aby uzyskać wysokiej jakości zbiory, konieczne jest jednakowe stosowanie na wszystkie winorośle. Osiąga się to za pomocą przewodów kroplowych kompensujących ciśnienie (PC). Linie z kompensacją ciśnienia zawierają kroplowniki, z których każdy ma membranę regulującą przepływ. Membrana kompensuje zmiany ciśnienia w całej linii, dzięki czemu każdy kroplownik emituje określony przepływ wody na godzinę. Dzięki przewodom kroplującym PC wszystkie winorośle otrzymują tę samą wodę niezależnie od ciśnienia.

Rivulis D5000 PC/AS
Najbardziej zaawansowana na świecie linia kroplująca z kompensacją ciśnienia z opcją ochrony przed syfonowaniem (AS) dostępna do zastosowań podpowierzchniowych.

Rivulis Hydro PC/PCND
Zaufany od ponad 20 lat. Niezawodny i solidny cylindryczny kroplownik z opcją PCND do irygacji pulsacyjnej.

Rivulis D5000 PC/AS -zaawansowana linia kroplująca, która wyróżnia się niezawodnością  

Funkcjonalna linia kroplująca Rivulis D5000  PC/AS to idealne rozwiązanie dla profesjonalnych plantatorów, którym zależy na uzyskaniu obfitych plonów cechujących się podobną, wyrównaną kalibracją i wysoką jakością produktu.  Dzieje się tak, ponieważ zastosowana we wspomnianej linii kroplującej technologia zapewnia równomierne rozprowadzenie wody w całym ciągu linii, niezależnie od ciśnienia wody oraz pojawiających się po drodze wzniesień.   Nawadnianie kroplowe winorośli nawet w naszym, umiarkowanym klimacie jest bardzo potrzebne, ponieważ  rośliny sadzone na południowych wystawach stoków mają często deficyt wody.

Warto również wspomnieć, że w przeciwieństwie do niskobudżetowych linii nawadniających linia RivulisD5000 PC/AS to najwyższej jakości produkt, który charakteryzuje się  kompensacją ciśnienia.  Plantatorzy zyskują nie tylko gwarancję jednolitego zagospodarowania wody, ale także możliwość samodzielnego zdecydowania o wydatkach i  wielkości rozmieszczenia kroplowników.  Niewątpliwą zaletą opisywanej technologii okazuje się również jej przemyślana konstrukcja, która zapobiega gromadzeniu się zanieczyszczeń i tym samym zmniejsza ryzyko zatkania.  

Czym wyróżnia się Rivulis Hydro PC/PCND  

Decydując się na skorzystanie z takiej linii jak Rivulis Hydro PC/PCND, również można zyskać pewność, że uprawa winorośli będzie przebiegała prawidłowo pod względem dystrybucji wody.  Mimo że wspomniana linia kroplująca jest dobrze znana na rynku, wciąż zyskuje wielu nowych zwolenników, przede wszystkim plantatorów, którzy cenią sobie ją za zastosowanie nowoczesnej technologii No Drain.  Tego typu system skutecznie zapobiega niepożądanym wyciekom wody, które mogłyby wpływać na nierównomierne rozprowadzenie wody i lokalne podtapianie roślin. Ponadto w połączeniu z atrakcyjną ceną linii Rivulis Hydro PC/PCND nawadnianie winorośli pozwala na łatwe zwiększenie plonów a co za tym idzie zwiększenie zysków.  Warto przy tym wspomnieć, że opisywana linia wyróżnia się odpornością na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych, takich jak gwałtowne zmiany temperatur, intensywne promieniowanie słoneczne czy minusowe temperatury powietrza.

pobierz poradnik pdf
Nawadnianie winorośli