e-sklep
blog
współpraca
kontakt

Nawadnianie hodowli ślimaków

wstecz

Jednym z najważniejszych elementów w hodowli ślimaka jest woda, do której dostęp musi być zapewniony na każdym etapie.
Woda jest ważnym czynnikiem przy rozmnażaniu a także tuczu ślimaków. W upalne dni jest niezbędna zarówno dla ślimaków jak i roślin rosnących w zagrodzie. Gdy rośliny poprzysychają nie będą dawały cienia ślimakom, a co za tym idzie produkcja może poważnie ucierpieć. W celu utrzymania odpowiedniej wilgotności system nawadniający powinien być dostosowany do wielkości pola, jego kształtu i parametrów źródła wody.

Mikrozraszacze do nawadniania hodowli ślimaków  

Jedną z najskuteczniejszych form nawilżania poletek, polecaną w hodowli ślimaków, są mikrozraszacze średniego oraz dalekiego zasięgu. Ich niezaprzeczalną zaletą jest możliwość stosowania i na otwartych przestrzeniach, gdzie w zależności odszerokości boxów możemy zastosować mikrozraszacze kątowe lub pełnoobrotowe. Zaletą mikrozraszaczy jest również fakt, że nawadnianie hodowli ślimaków może być prowadzone z różną intensywnością, w zależności od regulacji strumienia zraszającego.    

Zraszacze na szpilce

Mikrozraszacze czyzraszacze do hodowli ślimaków?

Mikrozraszaczedają delikatniejszą kroplę niż zraszacze, dlatego w projektowanych przez nas systemach nawadniania hodowli ślimaków są powszechnie stosowane. Mocowane na szpilce, pozwalają hodowcą na stosowanie w uprawach różnych roślin o różnym wzroście. Wyposażone w wężyk, wpinkę oraz niezbędne akcesoria, umożliwiają wydajne zraszanie jednolitym, ciągłym strumieniem, zgodnie z opracowanym schematem nawadniania hodowli. Prosta instalacja oraz uniwersalne zastosowanie sprawiają, że tego rodzaju rozwiązania od lat wybierane są przez doświadczonych hodowców.  

Automatyczne systemy zraszające – czy są niezbędne?  

Hodowla ślimaków bezsprzecznie wymaga odpowiedniego nawilżania.  System zraszający, zainstalowany na poletkach - boxach hodowlanych zapewni optymalną ilość wilgoci do każdego sektora. Zaletą stosowania mikrozraszaczy jest również rozpraszanie przez nie wody do bardzo niewielkich kropli, co przekłada się na równomierny rozkład wilgoci i ułatwia jej precyzyjne dozowanie.  Zastosowanie sterowników do nawadniania  i elektrozaworów w prosty sposób zautomatyzuje nam cały proces nawilżania. W naszej ofercie można znaleźć całą gamę sterowników jak i elektrozaworów o zróżnicowanych przepływach.  

Pomożemy w wyborze systemu nawadniania  

Jeśli chodzi o ślimaki nawadnianie jest szczególnie ważne nie tylko dla ich prawidłowego tuczu, ale również reprodukcji, mającej kluczowe znaczenie dla rozwoju hodowli.  

Mikrozraszacze do hodowli ślimaków
wraz z całym automatycznym systemem nawadniania zapewniają odpowiednie nawodnienie zarówno stołów reprodukcyjnych, jak i otwartych przestrzeni na poletkach, co w połączeniu z prostym i szybkim montażem czyni je technologią w pełni odpowiadającą na potrzeby współczesnych hodowców.

Zapraszamy do kontaktu znaszym biurem. Pomożemy w wyborze odpowiednich rozwiązań do automatycznego nawadniania Twojej hodowli ślimaków, służąc swoją wiedzą oraz bogatym doświadczeniem.

Dla nawadniania hodowli ślimaków polecamy :

Mikrozraszacze:

Zraszacze na szpilce:

pobierz poradnik pdf